ברוך הבא אורח! התחבר או הרשם
TVNetil
Press Esc to close
עשו לנו לייק בפייסבוק
רשת 13 חוזרת למשא ומתן לרכישת וואלה; מנסה לגייס כסף משוק ההון

רשת 13 חוזרת למשא ומתן לרכישת וואלה; מנסה לגייס כסף משוק ההון

ההצעה המרכזית לרכישת האתר עד כה היתה של אלי עזור, שהציע כ-50 מיליון שקל, אבל מקורות בענף אומרים כי נראה שהצעת רשת גבוהה יותר
יום שני, 31 באוגוסט 2020, 00:48

בניין וואלה בתל אביב
בניין וואלה בתל אביב. צילום: תומר אפלבאום


רשת 13 חוזרת לשולחן המשא ומתן מול קבוצת בזק, והגישה הצעה מחודשת לרכישת אתר וואלה. הנהלת רשת 13 מנסה בימים אלה לגייס כסף משוק ההון, בין השאר, כדי לממן את רכישת האתר. 


בקבוצת בזק מתכוונים למכור את האחזקות באתר וואלה, שנמצא בבעלותם המלאה. בשלב זה מתקיים משא ומתן מתקדם עם שני רוכשים פוטנציאליים מעבר להצעת רשת. הצעה מרכזית היא של אלי עזור, בעלי קבוצת ג'רוזלם פוסט ו"מעריב". לפי ההערכות, עזור מציע כ-50 מיליון שקל עבור רכישת האתר, כשרוב הסכום - יותר מ-40 מיליון שקל - בתשלום במזומן, והשאר באמצעות זמן אוויר לפרסום בכלי התקשורת שבבעלותו.


מקורות בענף אומרים כי ככל הנראה הצעת רשת שמוגשת מחדש על שולחן בזק היא הגבוהה ביותר כרגע, בהיקף של יותר מ-50 מיליון שקל עבור מלוא המניות באתר. לבזק יש הצעה נוספת, אך ככל הנראה גם היא נמוכה יותר.


רשת 13 כבר קיימה בשנתיים האחרונות דיונים מול בזק לרכישת וואלה, אך היא משכה את הצעתה לאחר הקשיים התזרימיים אליה נקלע גוף השידור. כעת, לאחר תוכנית התייעלות שעברה החברה, מנסה רשת שוב להגיש הצעה.המימון לעסקה אמור להגיע בחלקו באמצעות גיוס הון. מנכ"ל רשת, אבי בן טל, ויושב ראש הערוץ, נדב טופולסקי, נפגשו באחרונה עם דמויות בשוק ההון במטרה לגייס סכום כסף שמיועד בחלקו לרכישת האתר. קשת כבר השתמשה במודל מימון כזה, כשרכשה לפני כשנתיים את חלקה של רשת בחברת החדשות המשותפת באמצעות הלוואה של 130 מיליון שקל מבית ההשקעות אלטשולר שחם.

לרשת יש קושי מהותי בתחום הדיגיטל והיא לא הצליחה במהלך השנים ליצור לעצמה נכס משמעותי בתחום זה. רכישת וואלה יכולה לתרום לרשת בתחום זה.ברשת 13 סירבו להגיב.קישורים : » מקור: The Marker

חם באתר

ברוכים הבאים ל - TVNetil.net

אתר TVNetil הוקם בשנת 2006 על מנת לספק בית חם ליצירה הישראלית הטלוויזיונית והקולנועית.
באתר ניתן למצוא סיקורים לכל תוכניות, סדרות וסרטי הטלוויזיה החדשים, שעות ספורות לאחר שידורם בטלוויזיה .
בנוסף, האתר מכיל מערכת חדשות המתעדכנת מידי יום במיטב הכתבות הקשורות להפקות מקור, פלטפורמות שידור וכ'ו.

זכויות יוצרים

כל הזכויות שמורות © לאתר TVNetil.net. האתר אינו מחזיק בתוכן המפר זכויות יוצרים. במידה ונתקלת בתוכן המפר זכויות יוצרים, אנא דווח לנו.

-= TVNetil.net סטטיסטיקת =-
ישנם כ - 23751 סיקורים, מתוכם כ - 3461 עונות.
ישנם כ - 188166 רשומים באתר, וכ - 43 מחוברים כרגע.

סרברים לקונטר
eXTReMe Tracker