ברוך הבא אורח! התחבר או הרשם
TVNetil
Press Esc to close
עשו לנו לייק בפייסבוק
בלאק קיוב נגד "עובדה": בית משפט בלונדון אישר הגשת התביעה לנתבעים בישראל

בלאק קיוב נגד "עובדה": בית משפט בלונדון אישר הגשת התביעה לנתבעים בישראל

תחקיר "עובדה" נגד חברת הריגול העסקי חשפה אנשי עסקים ששכרו את שירותיה ■ בכתבה נטען כי בבלאק קיוב נבדקה אפשרות לשליחת נערת פיתוי לעיתונאי ■ קשת תטען כי לבית המשפט בלונדון אין סמכות לדון בסוגיה ■ עובדה: "הניסיו
יום חמישי, 7 במאי 2020, 01:11

בית משפט בלונדון אישר הליך מקדמי בתביעה בסך 15 מיליון ליש"ט של חברת המודיעין העסקי בלאק קיוב נגד תוכנית התחקירים "עובדה". זהו הליך מקדמי אך משמעותי שבו עדיין אין אישור לניהול התביעה בלונדון, אך בלאק קיוב תוכל לשלוח את כתבי הטענות לנתבעים בישראל, בהם חברת קשת, המגישה אילנה דיין ועיתונאים בתוכנית. לאחריו קשת והנתבעים יעלו לדיון את שאלת הסמכות של בית המשפט בלונדון לעסוק בשידור של תוכנית ישראלית.


ביוני שודר בתוכנית "עובדה" תחקיר נרחב שעסק בחברת הריגול התעשייתי. התחקיר גילה כי אנשי עסקים בכירים, ובהם עידן עופר, שכרו את שירותי החברה כדי לברר מידע על פוליטיקאים ורגולטורים. עוד עלה כי HOT שקלה לשלוח נערת פיתוי לעיתונאי שתקף אותה. בתחקיר נטען כי נציגי החברה בדקו הנפקה של דרכונים מזויפים וציתותים לטלפונים בפעילות באפריקה. בבלאק קיוב הכחישו את הטענות.

עוד לפני שידור התוכנית הגישה בלאק קיוב את התביעה בלונדון במטרה למנוע את שידורה. אלא שמאחר שיש נתבעים ישראלים, בלאק קיוב היתה אמורה לעמוד בשלושה מבחנים שיצדיקו את הגשת התביעה נגד ישראלים, ובהם השאלה אם החברה נפגעה כלכלית בבריטניה. בקשת התנגדו לכך, אך בבלאק קיוב טענו כי מאחר שרוב שירותי החברה בבריטניה, והתחקיר שודר גם בבריטניה, הרי שהמוניטין של החברה נפגעה דווקא שם.


לאחר דיון שנערך במעמד צד אחד, החליט בית המשפט ב-29 באפריל כי בלאק קיוב תוכל להגיש את כתבי התביעה לנתבעים הישראלים ולפתוח בהליך משפטי. התביעה הוגשה נגד קשת, אילנה דיין, העורכים והכתבים ב"עובדה". כעת תחויב קשת להגיש כתב הגנה מטעמה, שבמסגרתו תטען לחוסר סמכות של בית המשפט בבריטניה לדון בעניין. רק לאחר מכן יוכרע אם יתנהל משפט בלונדון או לא.


מהפקת התוכנית נמסר בתגובה: "מערכת 'עובדה' עומדת מאחורי התחקיר ששודר. הניסיון להלך אימים על מערכת עיתונית באמצעות תביעת השתקה מופרכת - לא יצלח".


מבלאק קיוב נמסר: "תמיד אמרנו שפרשת סרן ר' תיראה לאילנה דיין כטיול בפארק כשיחשפו השקרים המזעזעים שהצופים נחשפו אליהם בתוכנית סיום העונה על Black Cube. יש שופטים בלונדון".

קישורים : » מקור: The Marker

חם באתר

ברוכים הבאים ל - TVNetil.net

אתר TVNetil הוקם בשנת 2006 על מנת לספק בית חם ליצירה הישראלית הטלוויזיונית והקולנועית.
באתר ניתן למצוא סיקורים לכל תוכניות, סדרות וסרטי הטלוויזיה החדשים, שעות ספורות לאחר שידורם בטלוויזיה .
בנוסף, האתר מכיל מערכת חדשות המתעדכנת מידי יום במיטב הכתבות הקשורות להפקות מקור, פלטפורמות שידור וכ'ו.

זכויות יוצרים

כל הזכויות שמורות © לאתר TVNetil.net. האתר אינו מחזיק בתוכן המפר זכויות יוצרים. במידה ונתקלת בתוכן המפר זכויות יוצרים, אנא דווח לנו.

-= TVNetil.net סטטיסטיקת =-
ישנם כ - 23442 סיקורים, מתוכם כ - 3445 עונות.
ישנם כ - 188137 רשומים באתר, וכ - 26 מחוברים כרגע.

סרברים לקונטר
eXTReMe Tracker