ברוך הבא אורח! התחבר או הרשם
TVNetil
Press Esc to close
עשו לנו לייק בפייסבוק
12

הרשות השנייה אישרה את מיזוג רשת ועשר; ייצא לפועל ביום ד'

הוסר המכשול הרגולטורי האחרון וביום ג' צפוי להיחתם ההסכם הסופי למכירת חלקה של רשת בחברת החדשות לידי קשת. קשת שחררה פרומואים עם יוני לוי ודני קושמרו
יום חמישי, 10 בינואר 2019, 23:37


מועצת הרשות השנייה אישרה הערב (יום ה') את מיזוג רשת וערוץ עשר, ובכך הוסר המכשול הרגולטורי האחרון למיזוג. כמו כן קבעה המועצה שימוע בנוגע להמלצת ועד הריכוזיות להוספת דירקטורים מטעם המועצה – ולמעשה דירקטורים מטעם הציבור, לדירקטוריונים של הערוצים המסחריים וחברות החדשות. באופן לא מפתיע, יו"ר המועצה יוליה שמאלוב ברקוביץ' הצביעה נגד המיזוג ושמרה על הקו שהנחה אותה בחודשים האחרונים. היא הייתה היחידה שהתנגדה.כעת נותרה החתימה הסופית בין קשת לרשת לגבי מכירת חלקה של רשת בחברת החדשות לידי קשת. חתימה זו צפויה לקרות ביום שלישי, וכבר ביום רביעי יצא המיזוג לפועל, כפי שהצהיר היום מנכ"ל עשר והערוץ הממוזג יוסי ורשבסקי, בשיחה עם עובדי ערוץ עשר.עם אישור המיזוג, שחררה חברת החדשות 2 פרומואים מושקעים לקראת הפיכתה של חברת החדשות לחלק בלעדי של ערוץ קשת 12, ובסיום הפרומו בהשתתפותה של יונית לוי, אמרה המגישה כי "12 הוא הערוץ של החדשות".מדירקטוריון רשת נמסר לאחר אישור המיזוג: "אנו מברכים וגאים על השלמת הליך המיזוג עם ערוץ 10. הליך המיזוג היה ארוך ומורכב אך פעלנו בו בהרמוניה ושיתוף פעולה מלא עם בעלי ערוץ עשר. ההערכה ההדדית וההבנה שזה המהלך הנכון - הם שאפשרו את הצלחתו. השלמת המיזוג מאפשרת את הסדרת שוק הטלוויזיה בישראל ואנו מאמינים, כי אזרחי ישראל ייהנו מערוץ איכותי, יציב בעל חברת חדשות מובילה, ולוח שידורים שמגלם את היתרונות של כל אחד מהערוצים הנפרדים. אנו בטוחים שזהו המקרה שבו השלם עולה על סך חלקיו. אנו מודים לכל הרגולטורים, שעל אף הקשים והמהמורות, אישרו את המיזוג וקיבלו החלטה חשובה, נכונה ואמיצה".
עוד נמסר כי "בעלי המניות של רשת השקיעו קשב ומשאבים רבים בערוץ, וגאים, שיחד עם ההנהלה והעובדים יצרו ערוץ מוביל ואיכותי, שמעבר להיותו עסק, הוא היה גם משפחה חמה ומלוכדת. אין לנו ספק שגם בערוץ הממוזג ידעו ליהנות מהאווירה והמחויבות של עובדי רשת לקהל הצופים. התוכן של רשת לאורך שנים רבות היה חלק בלתי נפרד מהציבוריות הישראלית, בימי שמחה וצער, בימים מורכבים ועתות משבר, וייצג נאמנה את הערכים המשותפים של אזרחי ישראל. אנו חשים על כך סיפוק רב ומאמינים שכך יהיה גם בערוץ הממוזג"."אנו מודים לחברת החדשות, למנכ"ל אבי וייס, להנהלה, ולכל העיתונאיות והעיתונאים, והעובדות והעובדים המקצועיים והמסורים, שהיו שותפים מידי יום למסך של רשת במשך שנים רבות ויש להם תרומה משמעותית להישגים אליהם הגיעה רשת".
"לצערנו, עקב מגבלות רגולטוריות נאלץ עידן עופר למכור את אחזקותיו בערוץ, ולאור שינויים בהרכב בעלי המניות באנדמול, שצמצמו את השקעתם ברשת, נאלצו בעלי רשת להקטין את אחזקתם בערוץ הממוזג (כזכור, חלקם יהיה 32% בעוד חלקם של אנשי RGE המחזיקה בערוץ עשר – 68%, א"כ). כעת, כשהשליטה בערוץ הממוזג הועברה לבעלי ערוץ עשר אנו רוצים לאחל הצלחה ליו"ר הערוץ הממוזג, נדב טופוסלסקי, לחברי הדירקטוריון, למנכ"ל הערוץ, יוסי ורשבסקי, ולכל הנהלת הערוץ ועובדיו – הצלחתכם היא הצלחתנו! זו גם ההזדמנות להודות לכל בעלי המניות של רשת לאורך השנים, ליו"ר הדירקטוריון יוסי רוזן וחברי הדירקטוריון, למנכ"ל רשת, אבי צבי, ולכל עובדות ועובדי משפחת "רשת" על תרומתם האדירה לאורך השנים. אנו גאים בכם ומודים לכם!".
מבעלי המניות של RGE נמסר: "אנו מברכים על ההחלטות שהתקבלו אתמול והיום, על ידי הממונה על ההגבלים העסקיים ועל ידי חברי מועצת הרשות השנייה, ומודים על העבודה המאומצת שנעשתה על ידם באישור עסקת המיזוג בלוח הזמנים הקצר. בימים הקרובים יושלמו ההכנות להשקת הערוץ החדש שיחל את שידוריו בקרוב".

י"ר הרשות השנייה יולי שמאלוב ברקוביץ', מסרה: "אני מכבדת את החלטת המועצה ומלאת הערכה לחברי המועצה על התהליך המקצועי ועל הרצינות שהפגינו לאורך כל הדרך. מזה מספר חודשים שחברי המועצה מקיימים פגישות תכופות והופכים כל אבן בניסיון לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר לכל הצדדים. כחלק מתהליך הבדיקה, נפגשו חברי המועצה עם שורה של גורמים כדי שיוכלו לקחת בחשבון את סך השיקולים הרלוונטיים לסוגיית המיזוג. אני באופן אישי החלטתי להצביע נגד המיזוג כי חששתי, כפי שטענתי במהלך החודשים האחרונים, כי מיזוג הוא הפתרון הקל ולא הפתרון הנכון. אני עדיין מאמינה כי זהו אינטרס ציבורי לפתוח את שוק התקשורת ומקווה ששוק הטלוויזיה המסחרית לא יהפוך במקרה הטוב לדואופול ובמקרה הרע למונופול. עדיין נדרשת עבודת עומק בטיפול בכשלי שוק התקשורת הקיימים מזה 15 שנים. אני מאחלת הצלחה לערוץ הממוזג"..

ניר שויקי, המנכ"ל היוצא של הרשות השנייה: "אני מאמין שהמהלך יאפשר ל-2 הערוצים לספק לאזרחי מדינת ישראל שידור איכותי  ולפעול באיזון כלכלי לאורך זמן".קישורים : » מקור: אייס

חם באתר

ברוכים הבאים ל - TVNetil.net

אתר TVNetil הוקם בשנת 2006 על מנת לספק בית חם ליצירה הישראלית הטלוויזיונית והקולנועית.
באתר ניתן למצוא סיקורים לכל תוכניות, סדרות וסרטי הטלוויזיה החדשים, שעות ספורות לאחר שידורם בטלוויזיה .
בנוסף, האתר מכיל מערכת חדשות המתעדכנת מידי יום במיטב הכתבות הקשורות להפקות מקור, פלטפורמות שידור וכ'ו.

זכויות יוצרים

כל הזכויות שמורות © לאתר TVNetil.net. האתר אינו מחזיק בתוכן המפר זכויות יוצרים. במידה ונתקלת בתוכן המפר זכויות יוצרים, אנא דווח לנו.

-= TVNetil.net סטטיסטיקת =-
ישנם כ - 22838 סיקורים, מתוכם כ - 3351 עונות.
ישנם כ - 187857 רשומים באתר, וכ - 32 מחוברים כרגע.

סרברים לקונטר
eXTReMe Tracker