ברוך הבא אורח! התחבר או הרשם
TVNetil
Press Esc to close
עשו לנו לייק בפייסבוק
שנה לפיצול ערוץ 2: "כולם הפסידו, ובגדול"

שנה לפיצול ערוץ 2: "כולם הפסידו, ובגדול"

שנה אחרי הפיצול של ערוץ 2 אפשר כבר לקבוע: כל הערוצים הפסידו, קשת חיזקה את הדומיננטיות שלה וערוץ עשר בסכנת קיום • התוכנית הכי נצפית: "חתונה ממבט ראשון" של קשת
יום רביעי, 31 באוקטובר 2018, 18:26

מחר נציין שנה בדיוק לפיצול ערוץ 2, ונראה שהשורה התחתונה של המהלך הזה, בפרספקטיבה של שנה אחרי, היא שכולם הפסידו. השנה החולפת היתה שנה של הפסדי ענק וצניחה משמעותית בנתוני הרייטינג לכל הערוצים. 


הפיצול יצר מלחמת עולם בין קשת לרשת שנלחמות ראש בראש על הצופים ועל כל נקודת רייטינג חשובה. ערוץ עשר, שעבר לאפיק 14, נמצא בסכנת קיום ועבורם "הישרדות" זה לא רק שם של תוכנית טלוויזיה. בהנהלה כבר הודיעו על קיצוצים, מכתבי פיטורים נשלחו בשבוע שעבר לכמה מהעובדים, והאיחוד עם רשת, שעשוי היה להציל אותם, בוטל. 

 

"בסיפור הזה כולם מפסידים", אומר גורם בתעשייה. "השאלה היא מי מפסיד יותר, מי מפסיד פחות, מי ישרוד ומי לא. מה שבטוח הוא שהמצב הנוכחי לא יכול להתקיים עוד הרבה זמן". 


נראה שמי ששרדה הכי טוב את הפיצול היא קשת. מתוך 357 ימי שידור, קשת עקפה בשעות הפריים טיים (23:00-20:00) את המתחרות ב־274 ימים - %77 מהזמן. רשת עקפה את המתחרות ב־82 ימים. ערוץ עשר עקף את המתחרות רק פעם אחת, בערב שישי אחד, כששודרה תוכנית האירוח של שי שטרן.  


נראה שלקשת יש כמה יתרונות על המתחרות. ראשית, אפיק 12 שהוא הראשון ברצף הזפזופים של הצופה. שנית, האתר מאקו  שברשותה שתורם לחוסנה. שלישית: קשת אינטרנשיונל, הזרוע שפועלת לייצא פורמטים לחו"ל.  

 

יש הטוענים שמה שסייע להתחזקות של קשת בחצי השנה האחרונה הוא הדיונים והשיחלות שנערכו בים רשת לערוץ עשר על איחוד אפשרי. "בחצי השנה הראשונה לפיצול היה מאבק קשה בין רשת לקשת, אבל בחודש מאי המשחק הופסק", אומר גורם בתעשייה. "רשת וערוץ עשר הודיעו על שיחות מיזוג, ומאותו הרגע שתי החברות היו עסוקות רק בזה. התוצאה היתה מיידית. קשת התחזקה באופן ניכר בעוד שרשת ועשר התמודדו עם הקפאה של תהליכים והפקות. כך, למשל, 'דה פור' שנכשלה היא פורמט שעלה מהרגע להרגע לאחר שרשת הבינה שאינה יכולה לשדר את 'הישרדות' בתקופת החגים כפי שתיכננה. דוגמה נוספת היא 'משחקי השף: קונדיטור' שכלל לא היתה אמורה להיות משודרת בתקופה זו, סמוך כל כך לסיום של 'משחקי השף'. אז כרגע אמנם אין מיזוג, אבל הנזק כבר נעשה". 


ערוץ עשר, מצדו, מבין שנהוא לא יכול להתחרות ברשת ובקשת ומנסה לייצר אלטרנטיבה. הערוץ לא משדר ריאליטי או תוכניות ענק, וכתוצאה מכך אף תוכנית של הערוץ לא נמצאת בין עשר התוכניות הכי נצפות בשנה האחרונה. 


הכי נצפות

אז אילו תוכניות היו הכי נצפות השנה בערוצים המסחריים מאז הפיצול? בראש הרשימה מככבת "חתונה ממבט ראשון" של קשת עם %20.5 רייטינג. אף זוג לא שרד את מבחן המציאות והשידוכים כשלו, ובכל זאת זו התוכנית היחידה שחצתה את רף ה־20 אחוז אחרי הפיצול. בקשת מבינים את הפוטנציאל הגלום בתוכנית ובימים אלה עובדים על שתי עונות נוספות.


במקום השני ברשימת התוכניות הכי נצפות: "ארץ נהדרת", גם היא של קשת, עם ממוצע צפייה של %18.3. במקום השלישי: "המירוץ למיליון" של רשת עם %18.2. במקום הרביעי: "אבודים", גם היא של רשת, עם ממוצע של 18 אחוזי צפייה. לאחר מכן מגיעות שלוש תוכניות עם אותו ממוצע צפייה של %17.9: "נינג'ה ישראל" של קשת, "האח הגדול" של רשת ו"הכוכב הבא לאירוויזיון" של קשת. אם בודקים את מספר הצופים הממוצע של כל תוכנית, הדירוג הוא כזה: במקום החמישי "נינג'ה ישראל", במקום השישי "האח הגדול" ובמקום השביעי "הכוכב הבא לאירוויזיון". במקום השמיני שוב "ארץ נהדרת", הפעם מהדורת הקיץ, עם %16.7. במקום התשיעי סדרת הדרמה היחידה ברשימה "בשבילה גיבורים עפים" של קשת עם 16.5%, ואת הרשימה סוגרת "מאסטרשף" של קשת עם %16.3. 


סך הכל בעשירייה הראשונה יש שבע תוכניות של קשת ושלוש תוכניות של רשת. ערוץ עשר, כאמור, נעדר מהעשירייה הראשונה. התוכנית הכי נצפית בערוץ עשר היתה "בזהות בדויה" של צביקה יחזקאלי עם ממוצע צפייה של %10.1. 


"המספרים רק מוכיחים את מה שאמרנו כל הזמן, שאין מקום בשוק לשלושה שחקנים, בקושי יש מקום לשניים", אומר גורם בתעשייה. 
נראה שההתעקשות של קשת על אפיק 12, שכללה השקעה של יותר מעשרים מיליון שקל באפיק הזה - משתלמת. את זה אפשר לראות בהבדלים יש בין קשת לרשת באחוזי הצפייה במהדןרץ החדשות. על אף שמדןבר באותה מהדורה בדיוק, בקשת היא זוכה לממוצע צפייה של %11.7 ואילו ברשת לממוצע צפייה של %8.7 בלבד. נראה כי ברירת המחדל הראשונה של אנשים בשלט היא 12. אגב, מהדורת החדשות של ערוץ עשר זוכה ל־%7.6 צפייה. 


ומה לפני החדשות?

ומה קורה ברצועת הפרה פריים? התוכנית של גיא פינס בקשת זוכה לממוצע צפייה של %8.4, והתוכנית שאחריה, התוכנית הכלכלית בהגשת קרן מרציאנו, זוכה לממוצע צפייה של %9.7. התוכנית שמשודרת מולן ברשת היא "לפני החדשות" בהגשת אודי סגל, שרושמת ממוצע צפייה נמוך מאוד של %5.6 בלבד. בשעות האלה מדובר בפער הגדול ביותר בין קשת לרשת לאורך היום כולו. 


"מהר מאוד הבינו ברשת שאחת הטעויות הגדולות היו לוותר על התוכנית הכלכלית, שבזמנו נקראה 'תוכנית חיסכון'", אומר גורם בתעשייה. "התוכנית הטובה וההרגל של הצופים לצפות ברצף בתוכנית ובמהדורה שאחריה - זה משהו שיהיה קשה לנצח. לפחות בשלב הזה אודי סגל לא מספק את הסחורה". 

קישורים : » מקור: ישראל היום

חם באתר

ברוכים הבאים ל - TVNetil.net

אתר TVNetil הוקם בשנת 2006 על מנת לספק בית חם ליצירה הישראלית הטלוויזיונית והקולנועית.
באתר ניתן למצוא סיקורים לכל תוכניות, סדרות וסרטי הטלוויזיה החדשים, שעות ספורות לאחר שידורם בטלוויזיה .
בנוסף, האתר מכיל מערכת חדשות המתעדכנת מידי יום במיטב הכתבות הקשורות להפקות מקור, פלטפורמות שידור וכ'ו.

זכויות יוצרים

כל הזכויות שמורות © לאתר TVNetil.net. האתר אינו מחזיק בתוכן המפר זכויות יוצרים. במידה ונתקלת בתוכן המפר זכויות יוצרים, אנא דווח לנו.

-= TVNetil.net סטטיסטיקת =-
ישנם כ - 23785 סיקורים, מתוכם כ - 3464 עונות.
ישנם כ - 188177 רשומים באתר, וכ - 34 מחוברים כרגע.

סרברים לקונטר
eXTReMe Tracker