ברוך הבא אורח! התחבר או הרשם
TVNetil
Press Esc to close
עשו לנו לייק בפייסבוק
חוששים מביטול המיזוג: הוכרז סכסוך עבודה בחדשות 10

חוששים מביטול המיזוג: הוכרז סכסוך עבודה בחדשות 10

ביום שישי הודיעה הרשות השנייה לבעלי רשת וערוץ 10 כי הליך המיזוג אינו עולה בקנה אחד עם דרישות החוק ● כעת העובדים חוששים כי אי-אישור המיזוג יוביל את בעלי המניות לסגור את הערוץ, ולכן הוועד נערך לצעדים ארגוניים ● מנכ"ל ערוץ 10 באסיפת
יום רביעי, 26 בספטמבר 2018, 23:46

עובדי חדשות 10 נערכים לעוד קרב על מקום עבודתם: הבוקר (ד') הכריזו העובדים, באמצעות ארגון העיתונאים, על סכסוך עבודה בחדשות 10. אישור סכסוך העבודה יאפשר להם תוך שבועיים לנקוט צעדים מעשיים כדי להגן על זכויותיהם.

כזכור, ביום שישי האחרון הודיעה הרשות השנייה לבעלי המניות של רשת וערוץ 10 כי הליך המיזוג אינו עולה בקנה אחד עם דרישות החוק. כעת העובדים חוששים כי אי-אישור המיזוג יוביל את בעלי המניות לסגור את הערוץ, ולכן הוועד נערך לנקיטת צעדים ארגוניים שיקדמו שמירה על העובדים. 


היום יערוך ועד חדשות 10 אסיפת חירום של עובדי החברה.


כזכור, בתחילת השבוע הוציא ועד העובדים של חדשות 10מכתב בו קרא לעובדים להתגייס למאבק להצלת הערוץ: "בעקבות המכתב מהרשות השנייהבשישי האחרון, אנחנו מצויים בסכנה ממשית להמשך עבודתו של הערוץ. לאחר שיחה שקיימנו עם יו"ר הרשות השנייה, יוליה שמאלוב-ברקוביץ', אנו מתרשמים שהיא מתנגדת למיזוג ועושה כעת מאמצים כבירים על-מנת שכלל לא להביא את הדיון אל חברי המועצה. יו"ר הרשות נתלית בסעיפים משפטיים כאלה ואחרים, שבשורה התחתונה יובילו למשיכת זמן יקר, יבטלו את המיזוג ובסוף יציבו את הערוץ ואת העובדים מול שוקת שבורה", כתב ועד עובדי חדשות 10.

לדברי הוועד, "יו"ר הרשות השנייה סבורה כי כל הגורמים המקצועיים שוגים בניתוח השוק בעידן 3 ערוצים, וכדי להוכיח זאת, היא מוכנה לסכן את הפרנסה של כולנו. שמאלוב-ברקוביץ' מדברת על 'תוכניות גרנדיוזיות שרקמה', שלאחר תהליך ארוך של חקיקה יאפשרו לערוץ 10 לחיות במודל רזה כערוץ חדשות בלבד. על-פי כל הבדיקות המעמיקות (כולל של רשות ההגבלים), התוכנית הזו לא ישימה מבחינה עסקית ולא תשיג דבר פרט לסגירת ערוץ 10 וחדשות 10 והשארת הטלוויזיה בישראל עם חברת חדשות אחת מונופוליסטית. את כל ההקלות הרגולטוריות שיכולות לסייע לערוץ לפעול במציאות הנוכחית ביקשו מנהלי הערוץ מיו"ר הרשות השנייה לפני כשנה - כעת זה מעט מדי ובעיקר מאוחר מדי".

עוד נאמר במכתב: "התחושה בה הסתובבנו - לפיה המיזוג הוא עניין של זמן ו'עובר מעלינו' - כנראה מעולם לא הייתה נכונה, וכעת המצב הוא הפוך: המיזוג עומד ליפול, ולצערנו הרב, הפרנסה שלנו בסכנה ממשית ומיידית".

כאמור, הוועד הודיע על אסיפת חירום שתתקיים היום וביקש מהעובדים "להגיע ולהתגייס למאבק על הפרנסה שלנו ועל מקום העבודה הייחודי הזה". 


ורשבסקי: "קורא לקונים פוטנציאליים לבוא ולהציל את הערוץ"


בשעות הצהריים נערכה אסיפה של עובדי חדשות 10, בה אושררה החלטת הוועד לצאת למאבק נגד כוונת הרשות השנייה למנוע את המיזוג. באסיפה דיברו גם מנכ"ל ערוץ 10, יוסי ורשבסקי, ומנכ"ל חדשות 10, גולן יוכפז.


לדברי יו"ר ועד עובדי חדשות 10, טל שורר, "הטענות המשפטיות שהציגה הרשות השנייה לא נכונות בכלל, למיטב בדיקתנו. הרשות גם הציעה פתרונות שאינם ישימים, ואין להם שום היתכנות. בעלי המניות רוצים שהמיזוג יצא לפועל כמה שיותר מהר, והם לא רוצים להמשיך להפסיד כסף. אנחנו נאבקים בכל האמצעים והאפיקים, ארגוני, ציבורי ומשפטי, לאישור המיזוג, כדי שמאות העובדים פה לא יישארו בלי פרנסה".


באשר לקביעה המשפטית שבידי הרשות השנייה, לפיה נדרש היה להוציא את האפיק למכרז ואחריו גם את חברת החדשות, אמר מנכ"ל ערוץ 10, יוסי ורשבסקי: "הערוץ הוצע למכירה על-ידי בעלי המניות ועל-ידי אישית. אף אחד לא הביע התעניינות. גם כרגע, כשיודעים את מצב הערוץ, אף אחד לא מתקרב. גם כעת אני קורא לקונים פוטנציאליים לבוא ולהציל את הערוץ".

קישורים : » מקור: גלובס

חם באתר

ברוכים הבאים ל - TVNetil.net

אתר TVNetil הוקם בשנת 2006 על מנת לספק בית חם ליצירה הישראלית הטלוויזיונית והקולנועית.
באתר ניתן למצוא סיקורים לכל תוכניות, סדרות וסרטי הטלוויזיה החדשים, שעות ספורות לאחר שידורם בטלוויזיה .
בנוסף, האתר מכיל מערכת חדשות המתעדכנת מידי יום במיטב הכתבות הקשורות להפקות מקור, פלטפורמות שידור וכ'ו.

זכויות יוצרים

כל הזכויות שמורות © לאתר TVNetil.net. האתר אינו מחזיק בתוכן המפר זכויות יוצרים. במידה ונתקלת בתוכן המפר זכויות יוצרים, אנא דווח לנו.

-= TVNetil.net סטטיסטיקת =-
ישנם כ - 23443 סיקורים, מתוכם כ - 3445 עונות.
ישנם כ - 188139 רשומים באתר, וכ - 29 מחוברים כרגע.

סרברים לקונטר
eXTReMe Tracker