ברוך הבא אורח! התחבר או הרשם
TVNetil
Press Esc to close
עשו לנו לייק בפייסבוק
12

בשל חריגה ממכסת הריאליטי השבועית: 'רשת' עשויה להיקנס על שידור 'משחקי השף' אמש

רק שעתיים לפני שידור התכנית אתמול, שלחה הרשות ה-2 לזכיינית מכתב אזהרה כי השידור יחרוג ממכסת הדק' המותרת בעקבות שיבוצם של 3 פרקי 'משחקי השף' בשבוע. רשת: "חריגה חד פעמית, תמוה שהרשות פונה שעתיים לפני השידור"
יום רביעי, 23 במרץ 2016, 17:11

הרשות השנייה צפויה לפתוח בהליך הפרה נגד רשת שעשוי להוביל לקנס כספי, בשל חריגה ממכסת הדקות המותרת לשידור ריאליטי ובידור. הסיבה לכך היא שהזכיינית שידרה השבוע 3 פעמים את משחקי השף, בניגוד ל-2 פרקים בשבוע ששידרה עד כה, ובכך שידרה יותר דקות ריאליטי מהמותר.

לכל ערוץ טלוויזיה מסחרי המפוקח על ידי הרשות, מותר לשדר עד 10 שעות ריאליטי ובידור. בערוץ 2 החלוקה עומדת על 4 שעות ו-18 דקות לרשת, והיתרה לקשת, וזאת משום שרשת משדרת 3 ימים, ואילו קשת ארבעה. 

עד השבוע, שידרה רשת את 'משחקי השף' פעמיים בשבוע, בראשון ושני, ואילו בשלישי שידרה – נכון לשבועיים האחרונים, את שלב שמינית גמר ליגת האלופות בכדורגל, במסגרת שיתוף פעולה עם ערוץ הספורט, המחזיק בזכויות לשידור משחקי הצ'מפיונס בישראל. מהשבוע שובצה 'משחקי השף', בפרק הראשון של שלב הנבחרות. 

על פי לוח השידורים של רשת, הפרקים ששודרו בימים ראשון ושני התפרסו על פני 3 שעות ו-20 דקות. לאייס נודע כי ביום ראשון שלחה הזכיינית מכתב לרשות בו הודיעה לה כי השבוע תשדר פרק נוסף של 'משחקי', באופן יוצא דופן, אולם הרשות לא הגיבה על כך.
השיבוץ נשמר, הפרק אמש החל ב-21:30, מיד לאחר מהדורה נרחבת של 'חדשות 2', והסתיים ב-23:15. בסך הכל מדובר כ-300 דקות ריאליטי ובידור בשבוע, מול 258 דקות מותרות (4 שעות ו-18 דקות).

ואולם, קצת יותר משעתיים לפני השידור, שלח אגף טלוויזיה ברשות השנייה מכתב לרן קוצר, סמנכ"ל הפרוגרמינג של רשת, ובו אזהרה לגבי "חריגה צפויה בשעות שידור של תכניות ריאליטי". במכתב צוין כי "חריגה זו אינה מאושרת על ידי הרשות", וכי היא מצפה שרשת "תפעל למנוע חריגה זו ולעמוד בקבוע בכללי הרשות השנייה ובהנחיות מועצת הרשות". בזכיינית כבר לא יכלו לשנות את השיבוץ בפרק זמן כזה קצר, והסתכנו מראש באפשרות כי ייקנסו.

כעת אומרים גורמים ברשות כי יפתח הליך הפרה לכאורה במסגרתו רשת תתבקש להגיב על הדברים. התוצאה של הליך כזה עשויה להסתיים במקרה הקיצון בקנס כספי או בנטילת דקות פרסום.

מרשת נמסר: "במהלך השבוע האחרון, בעקבות שינויים בלתי מתוכננים בלוח השידורים, החלטנו לשדר באופן חד-פעמי 3 פרקים של התכנית 'משחקי השף' ובכך לגרום לחריגה כלשהי ממגבלת הריאליטי. אנו נעשה מאמץ שחריגה מסוג זה לא תחזור על עצמה. יחד עם זה, קצת תמוהה שהרשות השנייה בחרה להודיע על חריגה כשעתיים לפני שידור הפרק ולא במועד בו הודענו לה על השינויים בלוח השידורים – כ-2 ימי עבודה קודם לכך". 

קישורים : » מקור: אייס

חם באתר

ברוכים הבאים ל - TVNetil.net

אתר TVNetil הוקם בשנת 2006 על מנת לספק בית חם ליצירה הישראלית הטלוויזיונית והקולנועית.
באתר ניתן למצוא סיקורים לכל תוכניות, סדרות וסרטי הטלוויזיה החדשים, שעות ספורות לאחר שידורם בטלוויזיה .
בנוסף, האתר מכיל מערכת חדשות המתעדכנת מידי יום במיטב הכתבות הקשורות להפקות מקור, פלטפורמות שידור וכ'ו.

זכויות יוצרים

כל הזכויות שמורות © לאתר TVNetil.net. האתר אינו מחזיק בתוכן המפר זכויות יוצרים. במידה ונתקלת בתוכן המפר זכויות יוצרים, אנא דווח לנו.

-= TVNetil.net סטטיסטיקת =-
ישנם כ - 22667 סיקורים, מתוכם כ - 3323 עונות.
ישנם כ - 187710 רשומים באתר, וכ - 21 מחוברים כרגע.

סרברים לקונטר
eXTReMe Tracker