ברוך הבא אורח! התחבר או הרשם
TVNetil
Press Esc to close
עשו לנו לייק בפייסבוק
12

"מצב האומה" עוברת לערוץ 10

תוכנית הסאטירה "מצב האומה" תעבור בפברואר מהזכיינית רשת בערוץ 2 לערוץ 10, כך נודע ל"ידיעות אחרונות". "בחנו לעומק את האפשרות להאריך את העונה, בעיקר בשל הבחירות, אולם בעיות תקציביות מנעו זאת מאיתנו", נמסר מהזכיינית
יום חמישי, 8 בינואר 2015, 10:52

תוכנית הסאטירה מצב האומה עוברת לערוץ 10. בסיפור שייחשף מחר ב"ידיעות אחרונות" יפורסם כי התוכנית המצליחה סיכמה עם ראשי ערוץ 10 על מעברה לשם החל בפברואר הקרוב.

זהו המהלך הגדול הראשון של מנכ"ל ערוץ 10 יוסי ורשבסקי מאז קיבל הערוץ בשבוע שעבר ארכה להפעלתו לפחות בחצי שנה עד להסדרת החקיקה שתאפשר את פעילות הערוץ לתקופה ממושכת. לפי ההסכם בין מצב האומה לזכיינית ערוץ 2 רשת, היתה אמורה התוכנית לרדת בסוף החודש - אולם הקדמת הבחירות לכנסת והמקום המרכזי שאותו תפסה בשיח הפוליטי הביאה להערכות בתעשייה שלפיהן תבקש רשת להאריך את התוכנית עד 17 במארס, יום הבחירות לכנסת. אך ברשת החליטו לא להאריך את העונה, וליהנות מהמומנטום שבו היא נמצאת.

לפי הערכת גורמים בתעשייה, ההחלטה התקבלה בין השאר מסיבות כלכליות וגם מחשש ללחצים פוליטיים על אנשי הזכיינית. מצב האומה נחשבת לתוכנית שמחטיפה ולא עושה הנחות לפוליטיקאים מכל המפלגות. הדבר נודע לורשבסקי שהחליט לעוט על ההזדמנות ולהעביר עליו בן לילה את התוכנית המצליחה.

בין רשת לליאור שליין, מוביל ועורך מצב האומה התגלו חילוקי דעות מהותיים כבר לפני העונה הנוכחית, מה שהביא להחלטה להפסיק את ההתקשרות בתום העונה הנוכחית. בראיון שהעניק שליין ל"ידיעות אחרונות" הוא אף אישר את הדברים ולא יכול היה לומר אם מצב האומה תמשיך ברשת.

גורם בכיר ברשת הביע אכזבה מהמעבר של התוכנית לערוץ 10. "יכולנו להשאיר אותה אצלנו, אבל ליאור שליין סירב לשתוק ולרדת מהמסך לפני הבחירות", אמר הגורם.

בתגובה לדברים מסרה הזכיינית רשת: "לאחר 8 עונות, 'מצב האומה' בהנחיית ליאור שליין תסיים את עונתה השמינית ב"רשת" במועד שתוכנן מראש, זאת לאחר ששליין ביקש מרשת לוותר על האופציה שבידה לעונות הבאות, זאת לאור רצונו לעבור לערוץ עשר. דרכה של "מצב האומה" ב"רשת" נבנתה אט אט ומעונה לעונה. התוכנית בהנחייתו החלה עם רייטינג מדשדש אולם עם הרבה אמונה ותמיכה מצד הנהלת רשת, היא טיפסה ברייטינג ובאהדת הקהל. במהלך התקופה האחרונה בחנה רשת לעומק את האפשרות להאריך את העונה, בעיקר בשל היותנו בתקופת בחירות, אולם בעיות תקציביות מנעו מ"רשת" מעבר לתכנון המקורי. ערוץ 10 שזכיינו הוארך זה עתה ככל הנראה יכול להקצות משאבים תקציביים גבוהים אלה.

"אנו מאחלים הצלחה לשליין ולערוץ 10 בדרכם הישנה-חדשה. בימים אלה שוקדת רשת על תוכנית חדשה בהנחייתו של מודי בר און שתעסוק בבחירות הקרובות. אנו מאמינים כי מדובר בתוכנית החשובה ביותר שיכולה להופיע בימים אלה על המסך".

זו הפעם השנייה שבה רשת מורידה את התוכנית לפני בחירות. גם בבחירות 2013 החליטה הזכיינית להוריד את התוכנית, אולם מחאה ציבורית ולחץ ברשתות החברתיות כופפו אותה והחזירו את התוכנית למסך לפני הבחירות.

קישורים : » מקור: ynet

תגובות
17
13.01.2015 12:05:01
מירב מיכאלי אכן שמאלנית אך ליאור שליין בעל דעות ימניות לפי הידוע לי
אבל בכללי שמאל או ימין התוכנית עצמה מצחיק ואהובה !

חם באתר

ברוכים הבאים ל - TVNetil.net

אתר TVNetil הוקם בשנת 2006 על מנת לספק בית חם ליצירה הישראלית הטלוויזיונית והקולנועית.
באתר ניתן למצוא סיקורים לכל תוכניות, סדרות וסרטי הטלוויזיה החדשים, שעות ספורות לאחר שידורם בטלוויזיה .
בנוסף, האתר מכיל מערכת חדשות המתעדכנת מידי יום במיטב הכתבות הקשורות להפקות מקור, פלטפורמות שידור וכ'ו.

זכויות יוצרים

כל הזכויות שמורות © לאתר TVNetil.net. האתר אינו מחזיק בתוכן המפר זכויות יוצרים. במידה ונתקלת בתוכן המפר זכויות יוצרים, אנא דווח לנו.

-= TVNetil.net סטטיסטיקת =-
ישנם כ - 22672 סיקורים, מתוכם כ - 3324 עונות.
ישנם כ - 187718 רשומים באתר, וכ - 24 מחוברים כרגע.

סרברים לקונטר
eXTReMe Tracker